GAME MUSIC FEST BETWEEN odbywa się w ramach projektu „Game Music Fest Between – interdyscyplinarny festiwal muzyki z gier komputerowych – pomiędzy muzyką, biznesem i nowymi technologiami” dofinansowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy – Programu wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju.
Game Music Fest Between jest 3 odsłoną interdyscyplinarnego festiwalu muzyki z gier. Opiera się na kooperacji kultura-biznes-nauka i stanowi swoisty transfer wiedzy. W jego ramach powstanie dedykowana strona projektu, z m.in wirtualną galerią oraz streamingami wydarzeń, a także wiele wydarzeń: odbędzie się streamowany koncert Śląskiej Orkiestry Kameralnej , prezentujący zaaranżowane na tą okazję utwory z gier, wystawy Uniwersytetu Śląskiego, wykorzystujące technologie AR, prezentacje Politechniki Śląskiej - Interaktywne stanowisko, powiązane z tematyką dźwięku i AI w grach. Towarzyszyć temu będzie 5 webinariów, prezentujących różne perspektywy wykorzystania nowych technologii w kulturze oraz panel dyskusyjny z udziałem firm z branży gamedev.
Bardzo praktyczne wprowadzenie do interesującej kwestii tworzenia muzyki do gier przedstawi w swoim autorskim webinarze Elfryda Kubica.
Kobiece perspektywy odbioru muzyki w grach. Międzynarodowy panel dyskusyjny online z możliwością zadawania pytań. Prowadzenie - przedstawiciele Keywords Studios, partnera merytorycznego festiwalu i potentata w branży gamedev.
Webinar będzie dotyczył analizy wybranych utworów z gier komputerowych, których kompozycja nawiązuję do muzyki historycznej (średniowiecze - barok). Podczas spotkania omówione zostaną kwestie takie jak wpływ niektórych znanych kompozycji historycznych na utwory ze znanych i lubianych serii gier komputerowych takich jak: „Heroes of Might and Magic”, „Age of Empires” czy „Europa Universalis”.
Internet rzeczy - najnowsze technologie w służbie tworzenia kultury. Prowadzący Dr Piotr Czekalski, Politechnika Śląska.
Webinar dotyczący współpracy międzybranżowej w ramach sektorów kultury i kreatywnych ze szczególnym uwzględnieniem twórców gier komputerowych i wideo. Prowadzący Prof. Patrycja Klimas, Uniwersytet ekonomiczny we Wrocławiu.
Rozmowy na temat barwy dźwięku i kształcenia umiejętności rozpoznawania zmian barwy wykorzystując autorską, edukacyjną grę SoundJobs. Prowadzący: Paulina Bielasz, adiunkt na kierunku muzyka w multimediach.
Serdecznie zapraszamy do strefy technologicznej w Filharmonii Śląskiej, prezentującej prace studentów wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Przygotowaliśmy dla Was szereg atrakcji, które przybliżą was do niesamowitego świata nowoczesnych technologii.
Wystawa przedstawiająca prace prezentowane w technologii Augmented Reality zrealizowane przez studentów kierunku Projektowanie Gier i Przestrzeni Wirtualnej na zajęciach prowadzonych przez dr hab.Kaję Renkas prof. UŚ.
Koncert Śląskiej Orkiestry Kameralnej z repertuarem z najciekawszych utworów wykorzystywanych w grach w nowych aranżacjach na smyczki.
Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego
ul. Sokolska 2, 40-084 Katowice
NIP 6340137669
Sekretariat
(czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15)
tel. 32 351 17 19
sekretariat@filharmonia-slaska.eu
Anna Studnicka-Rduch
Menadżer Filharmonii Śląskiej
tel. 500 184 910
a.studnicka@filharmonia-slaska.eu