GAME MUSIC FEST to interdyscyplinarny festiwal poświęcony tematyce muzyki w grach wideo, organizowany przez Filharmonię Śląską. Jego pierwsza edycja odbyła się w lutym 2023 roku i zgromadziła niemal 5 000 odbiorców. A to dopiero początek! GAME MUSIC FEST powrócił w dniach 19-21 kwietnia 2024 roku, pełen nowych emocji i wielkich wrażeń. Będzie jeszcze bardziej intensywny, zachwycający i zapierający dech w piersiach.
GAME MUSIC FEST to:
- 3 dni pełne wrażeń
- 4 lokalizacje
- 3 koncerty, w tym wielkie show w katowickim Spodku
Wejdź w świat wielkich emocji!
Współorganizator Uniwersytet Ślaski Wydział Sztuki w Cieszynie
Wydarzenie w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki
19 kwietnia Cosmic Game Music Show w Planetarium Śląskim!
O godzinie 19.00 spotkaliśmy się się w Planetarium Śląskim podczas spektakularnego koncertu muzyki elektronicznej, połączonego z niezwykłymi wizualizacjami kosmicznymi. W Planetarium – Śląskim Parku Nauki wystąpi Tomasz Pauszek. Tomasz Pauszek to kompozytor, dyrygent, producent, wykonawca muzyki elektronicznej i instrumentalnej. Tworzy muzykę do programów telewizyjnych, bibliotek muzycznych oraz do gier. Jest autorem autorskich płyt, oscylujących brzmieniowo wokół szeroko pojętej elektroniki, chilloutu i muzyki filmowej. Przez cały okres kariery aktywnie koncertuje, traktując każdy występ jako osobny, niezależny, osobiście wymyślony i wyreżyserowany projekt, naszpikowany laserami, światłami oraz najnowszymi multimediami!
Koncertowi towarzyszyła wystawa „Aliaż sztuki i technologii” przygotowana przez studentów z Instytut Informatyki Uniwersytetu Śląskiego.
20 kwietnia spotkaliśmy się z Państwem podczas GAME MUSIC CONCERT w katowickim Spodku!
Muzyka z gier na żywo w katowickim Spodku! Multimedia, muzyka, światła, taniec – to wszystko i wiele więcej pozwoliło nam przenieść się w wirtualny świat dzięki drugiej edycji spektakularnego GAME MUSIC CONCERT. Zobacz, jakie emocje może wywołać muzyka z najbardziej znanych gier komputerowych. Zanurz się w świat dźwięków w wyjątkowej odsłonie, z autorskimi wizualizacjami, stworzonymi specjalnie na ta okazję!
W programie tym razem znalazła się muzyka z takich gier jak: Assassin’s Creed, God of War, Mortal Kombat, Call of duty, Skyrim, Mass Effect, Fortnite, League of Legends, Halo, Minecraft, Everybody’s Gone to the Rapture, Horizon, Elden Ring, Final Fantasy w wykonaniu Chóru i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej.
Wykonawcy:
• Chór Filharmonii Śląskiej
• Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
• Radosław Droń – dyrygent
• Jarosław Boberek – prowadzenie koncertu
21 kwietnia – Game Music Fest – IN PROGRESS
Game Music Discussion
21 kwietnia odbył się trzeci dzień Game Music Fest. Hasłem przewodnim jest IN PROGRESS – proces twórczy tworzenia muzyki do gier pokazany z różnych perspektyw. Była to okazja aby poznać najnowsze rozwiązania, posłuchać ekspertów, kompozytorów, sounddesignerów. W programie panel dyskusyjny z udziałem kompozytorów, sound designerów, zawodowych graczy i naukowców, a także wernisaż prac dyplomowych. Na zakończenie wyjątkowy koncert muzyka filmowa w grach w wykonaniu Filharmonii Śląskiej – Śląskiej Orkiestry Kameralnej, z niesamowitymi efektami multimedialnymi prezentowanymi na ekranie hologramowym.
O godzinie 15.00 zaprosiliśmy Państwa do biura Keywords Studios (ul. Zabrska 17, budynek A1), gdzie miał miejsce Game Music Discussion Panel, z udziałem ekspertów i ludzi z branży gamedev – sound design. Dyskusja na temat roli muzyki w dynamicznym świecie gier wideo. Jak ścieżka dźwiękowa wpływa na odbiór gry? Czy komponowanie muzyki do gier to dobry pomysł na karierę? Czy sztuczna inteligencja jest zagrożeniem dla tej gałęzi branży gamedev? Jakie są trendy? Na jakich założeniach opiera się proces tworzenia i jaki wpływ na ten proces ma społeczność graczy? Jak ważnym narzędziem wspierającym designerów w prowadzeniu fabuły jest muzyka? Czy muzyka jest w stanie zdefiniować całą grę? Te i inne tematy poruszą nasi paneliści – uznani muzycy, przedstawiciele branży gier wideo i ludzie nauki: Adam Skorupa – kompozytor i sound designer, Adam Wesołowski – dyrektor Filharmonii Śląskiej, Mat Ombler – Head of Music & Gaming Partnerships Laced, Keywords Studio, Adrian Mierzwa – L&D Senior Training Specialist, Keywords Studios, Agnieszka Szczęsna – Politechnika Śląska, Tomasz Bonikowski – Uniwersytet Śląski . Panel poprowadził Michał Niechciał – FQA Project Manager w Keywords Studios.
O godzinie 17.00 w budynku Filharmonii Śląskiej odbył się wernisaż prac dyplomowych absolwentów kierunku Projektowanie gier oraz przestrzeni wirtualnej na Uniwersytecie Śląskim Wydział w Cieszynie.
Na zakończenie, o godzinie 18.00, w Sali Koncertowej Filharmonii Śląskiej wystąpiła Filharmonia Śląska – Śląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Radosława Dronia, która zaprezentuje muzykę filmową wykorzystywaną w grach! Tłem dla wydarzenia będzie niesamowita oprawa hologramowa, która połączona z muzyką, zapewni niezapomniane wrażenia dla widza.