PKO Bank Polski jest firmą zaangażowaną społecznie. W codziennej pracy i planach strategicznych łączy realizację celów biznesowych z działaniami odpowiedzialnymi na rzecz wszystkich grup interesariuszy – pracowników, klientów, akcjonariuszy, społeczności lokalnych, partnerów biznesowych i środowiska naturalnego. Chętnie podejmuje inicjatywy charytatywne i działania sponsoringowe. Niezwykle ważnym elementem jego blisko stuletniej tradycji jest mecenat kultury i sztuki.
Wsparcie Banku poszerza ofertę instytucji kultury, pozwala urzeczywistniać ambitne plany wielu filharmonii, bibliotek, muzeów, oper i teatrów w całej Polsce. Bank angażuje się także w wielkie wydarzenia kulturalne oraz liczne festiwale muzyczne i filmowe. Najważniejszym celem działań Banku w tym obszarze jest promocja dokonań artystów, upowszechnianie sztuki, popularyzacja wartości kulturalnych, rozwój społeczeństwa, rozwijanie relacji z otoczeniem zarówno na poziomie lokalnym jak i ogólnopolskim. Za aktywność w tej dziedzinie Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował Bank tytułem Mecenasa Kultury.
PKO Bank Polski traktuje mecenat jako szczególny przywilej wspierania znakomitych twórców, którzy każdą nową inscenizacją utrwalają pozycję instytucji kultury na artystycznej mapie naszego kraju. Prowadząc działania na rzecz szeroko pojętej kultury Bank ma wpływ na formowanie wrażliwości społecznej, narodowej tożsamości, wysublimowanego gustu odbiorcy i kształtowanie jego wyższych potrzeb.
PKO Bank Polski w Metaverse!
Pod koniec 2022 roku PKO Bank Polski przeniósł jeden z najbardziej rozpoznawalnych warszawskich budynków do metaświata. Od tego czasu użytkownicy platformy Decentraland mogą odwiedzić wirtualną PKO Rotundę, w której udostępniona została m.in. wystawa polskiej sztuki współczesnej. Jesteśmy pierwszym polskim bankiem, który w metaświecie zaistniał w takiej formie. Budynek pełni funkcję cyfrowego laboratorium do zdobywania know-how w zakresie wykorzystania Metaverse.
Metaverse to cyfrowe platformy nowej generacji. Metaświaty integrują technologie takie jak rzeczywistość wirtualna, rzeczywistość rozszerzona, blockchain, sztuczna inteligencja i wiele innych. Pozwala użytkownikom poruszać się po świecie cyfrowym w sposób bardziej immersyjny niż dostępny we współczesnych platformach internetowych czy mobilnych. Choć Metaverse aktualnie wykorzystywany jest w dużym stopniu jako środowisko dla gier komputerowych to aktywność firm technologicznych z całego świata w obszarze tworzenia nowych rozwiązań dla Metaverse zwiększają szanse na szybki wzrost popularności platformy i wykorzystanie jej do realizacji celów biznesowych. Metaverse, w perspektywie kilkunastu lat może stać się ważnym kanałem cyfrowym, gdzie będą obecni klienci banków i gdzie będą chcieli korzystać z ich usług. W ocenie Gartnera, renomowanego przedsiębiorstwa analityczno-badawczego specjalizującego się w zagadnieniach strategicznego wykorzystania technologii oraz zarządzania technologiami pełna adopcja innowacji jaką dziś jest Metaverse nastąpi za około 10 lat.
W pierwszej kolejności będziemy dążyć do wykorzystania potencjału Metaverse do bardziej immersyjnego procesu onboardingu pracowników oraz prowadzenia przeznaczonych dla nich szkoleń. Nowe rozwiązania w tym zakresie mogą pomóc w pokonaniu wyzwań z jakimi po zmianie trybu pracy na hybrydowy mierzą się firmy na całym świecie. Równolegle prowadzimy prace przygotowawcze do stworzenia nowego kanału komunikacji z klientami, rozwiązań z zakresu identyfikacji tożsamości oraz możliwości integracji platform Metaverse z bankowymi produktami.
Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego
ul. Sokolska 2, 40-084 Katowice
NIP 6340137669
Sekretariat
(czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15)
tel. 32 351 17 19
sekretariat@filharmonia-slaska.eu
Anna Studnicka-Rduch
Menadżer Filharmonii Śląskiej
tel. 500 184 910
a.studnicka@filharmonia-slaska.eu